Podziemna

Armia III RP

My, wszyscy jak tu siedzimy, jesteśmy Podziemną Armią, która powraca po to, żeby powiedzieć o tamtych. Żeby pamięć o nich nie zaginęła. Bo mamy dzieci, bo mamy wnuki, bo mamy zobowiązania wobec Polski.
Jesteśmy armią w warunkach III RP. Nie zbrojną, tylko armią uzbrojoną w pamięć historyczną. Tę pamięć przenosimy na młode pokolenia. I to jest ostatni rozkaz...

Prof. Jan Żaryn, Warszawa 2 marca 2013

Profesor Dieter Schenk w Essen

W dniu 21 kwietnia 2018 swój wykład pt. „Die zwei Karrieren des Gestapo-Chefs von Tschenstochau - Dwie kariery szefa gestapo w Częstochowie” wygłosi w Essen pan profesor Dieter Schenk.Znanemu także w Polsce pisarzowi historycznemu mamy wiele do zawdzięczenia. Dlatego cieszymy się z faktu że przyjął on zaproszenie do Essen. Jest to pierwsze spotkanie z cyklu „Polski wieczór w Essen” podczas którego wykład autorski będzie wygłoszony w języku niemieckim.


Czytaj więcej...

Krąg Obrony Kościoła św. Klemensa w Essen

W środę 19 lipca 2017 dowiedzieliśmy się o planach sprzedaży świątyni pw. św. Klemensa w Essen, będącej jednocześnie jedyną polską parafią w mieście, w którym mieszka 20 tys. Polaków. Jako parafianie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by nie doszło do sprzedaży naszego kościoła.


Czytaj więcej...

Sukces wyborczy Polaków w Essen

W wyborach do Rady Integracyjnej miasta Essen, które odbyły się równocześnie z wyborami samorządowymi i wyborami do Parlamentu Europejskiego w dniu 25-go maja 2014 roku, Polska Lista Wyborcza" Polen in Essen" odniosła sukces otrzymując 1.230 głosów, co dało jej 6 miejsce spośród 11 list biorących udział w tych wyborach.


Czytaj więcej...

Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny – Polski

Klub Gazety Polskiej w Essen informuje i zaprasza na wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Już od 10 grudnia 2012 roku, w kościele Polskiej Misji Katolickiej w Essen pw. św. Klemensa, odprawiane są Msze święte w intencji Ojczyzny. Pragniemy, by nasza wspólna modlitwa stała się tradycją esseńskiej Polonii – dlatego kolejne Msze Święte w intencji Ojczyzny odbywać się będą każdego 10 dnia miesiąca. Ponieważ we wtorki Msza św. odprawiana jest o godz. 12.00, dlatego też w grudniu...


Czytaj więcej...
0123

Bóg

Bóg - Honor - OjczyznaOdniesieniem naszych wszystkich działań jest Pan Bóg, a inspiracje do działania czerpiemy z polskiej tradycji katolickiej i patriotycznej. Gromadzimy się wokół Polskiej Misji Katolickiej w Essen.

Honor

Bóg - Honor - OjczyznaHonor wpisany jest w polską kulturę, której dziedzictwo pielęgnujemy. Dzisiaj honoru patriotycznej części naszego Narodu broni m.in. Gazeta Polska, dlatego tworzymy w Essen Klub Gazety Polskiej.

Ojczyzna

Bóg - Honor - Ojczyzna„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" (C.K. Norwid). Staramy się go wykonywać jak najlepiej potrafimy, tworząc w Niemczech enklawę polskości, a na tych stronach dzieląc się informacjami o naszej działalności oraz wieściami z Polski.Publikacje

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Strony Patriotyczne

noan-art

Ryszard Kapuściński nasz kandydat w wyborach do Sejmu w Krakowie

Plakat WEB Ryszard Kapuscinski

Szanowni Państwo,
po dziesięciu latach pracy dla dobra Krakowa, po czterech latach pełnienia funkcji radnego dzielnicy, a od 2010 r. Radnego Miasta Krakowa, spotkał mnie zaszczyt kandydowania w tegorocznych wyborach do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Urodziłem się w Krakowie, tu spędziłem całe moje życie. W Krakowie uczyłem się i pracowałem. Od czterdziestu lat jestem szczęśliwym mężem, ojcem dwóch synów bliźniaków i od niedawna dziadkiem wspaniałego Mikołaja.
Znam niepowtarzalny urok naszego miasta, ale i jego problemy.
Będąc dziennikarzem „Gazety Polskiej“ i felietonisą „Gazety Polskiej Codziennie“ mam na co dzień informacje o problemach z jakimi borykają się Polacy. Jestem założycielem i prezesem czterystu Klubów „Gazety Polskiej” w Polsce i na świecie. Prezesem Fundacji „Pomnik Ofiar Katynia“. Mój codzienny kontakt z przewodniczącymi klubów, którzy reprezentują ponad dziesięć tysięcy ludzi, pozwala mi obiektywnie ocenić sytuację gospodarczą i polityczną w Polsce.
Wiem co można zrobić dobrego dla Polski już teraz, wiem co będzie wymagało czasu. Po ośmiu latach rządów PO/PSL musimy zmienić sposób myślenia o Polsce. Musimy przede wszystkim czuć się gospodarzami tego pięknego kraju. Musimy być dumni, że jesteśmy Polakami. Przed nami być może najważniejsze wyzwanie, obrona najcenniejszych wartości, jakimi są BÓG HONOR i OJCZYZNA. Najazd muzułmańskich imigrantów staje się historycznym zagrożeniem dla chrześcijańskich korzeni na których wyrosła dumna Europa.
Kiedy cztery lata temu zorganizowałem I Wielki Wyjazd na Węgry, w którym uczestniczyło ponad dziesięć tysięcy Polaków popierających Viktora Orbana w powrocie Węgrów do chrześcijańskich korzeni, nie zdawałem sobie sprawy, że tak szybko będziemy musieli zmierzyć się z jeszcze większym problemem. Dlatego takie ważne okazały się nasze marsze W Obronie Wolnych Mediów.

RK 00RK 05

 

RK 01RK 02

 

 

RK 03RK 04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

SERWIS SPECJALNY

Video na czasie

Czas Honoru serial

Lokalizacja odwiedzających